Najważniejsze Artykuły

Grid List

Wspólnota Płomień Pański Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza na wakacyjne rekolekcje dla każdego: Chwała Krzyża.

Prowadzący: ks. dr hab. Rajmund Pietkiewicz - profesor PWT, biblista, duchowny koordynator wspólnot odnowy charyzmatycznej w Archidiecezji Wrocławskiej.
Miejsce: Lewin Kłodzki, ośrodek "Marysieńka", ul. Wodna 3
Termin: 17-24.08.2024

Rekolekcje są otwarte dla wszystkich. Organizatorzy zapewniają oddzielne pokoje dla rodzin, pełne wyżywienie, placyk zabaw dla dzieci, boisko, opiekę nad dziećmi w czasie zajęć rodziców.

Link do formularza zapisów: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLeA1dqHmt4NZ-7GO0jKk6j9KR9S8Nc3fjM25D3NVzrK1kgg/viewform

Rozpoczynamy w sobotę 17 sierpnia 2024. Recepcja w dniu przyjazdu będzie czynna od godziny 15:00. Codziennie konferencja, adoracja, spotkania w grupach, eucharystia i uwielbienie. Rozmowy przy kawie, kino wakacyjne, atrakcje sportowe i możliwość spędzenia czasu w ciekawych turystycznie miejscach. Kończymy 24 sierpnia obiadem. I od razu zaczynamy za sobą tęsknić :)

ZAPRASZAMY!

Eucharystia - piątek 17.05.2024 r.

Apel Jasnogórski - piątek 17.05.2024 r.

Transmisja z Czuwania cz. 1/3 - sobota 18.05.2024 r.

Transmisja z Czuwania cz. 2/3 - sobota 18.05.2024 r.

Transmisja z Czuwania cz. 3/3 - sobota 18.05.2024 r.

Serdecznie zapraszamy na XXVIII Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Św. w Polsce.

Plan spotkania:

Piątek 17 maja - Czuwanie, sala o. Kordeckiego - spotkanie zamknięte, wyłącznie dla osób zarejestrowanych

 • 09:30 - zawiązanie wspólnoty
 • 10:00 - sesja pierwsza
 • 11:30 - przygotowanie do Eucharystii
 • 12:00 - Eucharystia
 • 13:30 - przerwa obiadowa
 • 15:00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15:15 - sesja druga
 • 18:00 - kolacja
 • 18:30 - ogłoszenia
 • 19:00 - wieczór uwielbienia
 • 20:00 - Adoracja
 • 20:45 - zakończenie i przejście do kaplicy Matki Bożej
 • 21:00 - Apel Jasnogórski

Sobota 18 maja - Błonia Jasnogórskie:

 • 09:30 - zawiązanie wspólnoty
 • 10:00 - katecheza
 • 12:00 - Eucharystia Przerwa obiadowa
 • 15:00 - koronka do Miłosierdzia Bożego
 • 15:15 - konferencja modlitwa o wylanie Ducha Świętego
 • 17:00 - zakończenie

Chętnych do udziału w spotkaniu zamkniętym prosimy o rejestrację poprzez formularz:

Serdecznie zapraszamy Koordynatorów Diecezjalnych na spotkanie Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Uczestnictwo i zapisy tylko dla członków Krajowego Zespołu Koordynatorów

Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o rejestrację poprzez formularz:

Serdecznie zapraszamy koordynatorów diecezjalnych wraz z przedstawicielami rad diecezjalnych i liderów wspólnot na rekolekcje, które odbędą się w dniach 8-10 grudnia 2023 roku w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach (Porszewice 24C, 95-200 Pabianice).

Rekolekcjonistą będzie ks. Łukasz Trynda, koordynator diecezji częstochowskiej.

Koszt rekolekcji:

 • Pokój jednoosobowy: 600 zł
 • Pokój 2-6 osobowy (w zależności od dostępności): 500 zł

Rozpoczęcie kolacją w piątek, zakończenie obiadem w niedzielę.

Chętnych do udziału w rekolekcjach prosimy o rejestrację poprzez formularz:

Niech te rekolekcje staną się czasem owocnego wypoczynku dla duszy, umysłu i ciała. Mamy nadzieję, że wspólne doświadczenie obecności Bożej oraz nauki ks. Tryndy przyniosą owoce dla naszej pracy w koordynacjach diecezjalnych i wspólnotach charyzmatycznych.

Informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem zapisy na rekolekcje są wstrzymane. Nowe miejsca mogą się pojawić po 5 listopada.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kapłanów posługujących w ramach Odnowy w Duchu Świętym oraz w wspólnotach charyzmatycznych do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 14-17 listopada 2023 roku w Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach (Porszewice 24 C, 95-200 Pabianice). Naszym gościem będzie Damian Stayne, wybitny katolicki ewangelizator pochodzący z Anglii, autor kilku książek i nagrań o tematyce duchowej, którego nauczanie jest popularne na całym świecie.

Damian Stayne, jako inspirujący lider duchowy, dzieli się bogatym doświadczeniem w służbie Kościołowi i głoszeniu Dobrej Nowiny. Jego nauki oraz modlitewne spotkania są niezwykłą okazją do pogłębienia relacji z Bogiem i Duchem Świętym, a także odkrycia głębszego sensu kapłańskiego powołania.

Podczas tych wyjątkowych dni skupimy się na modlitwie, refleksji nad Słowem Bożym oraz dzieleniu się doświadczeniem posługi kapłańskiej w dynamicznych wspólnotach charyzmatycznych. Damian Stayne poprowadzi nas przez głębokie rozważania nad Bożym Miłosierdziem, mocą modlitwy wstawienniczej oraz tajemnicą uzdrowienia. Będzie także okazja do prywatnych rozmów z naszym gościem oraz do modlitwy wspólnotowej.

Rekolekcje rozpoczną się we wtorek 14 listopada o godzinie 18.00 i zakończą się w piątek 17 listopada obiadem o godzinie 14.00. Koszt pobytu w pokoju dwuosobowym wynosi 610 zł, a w pokoju jednoosobowym 800 zł.

Niech te rekolekcje staną się czasem owocnego wypoczynku dla duszy, umysłu i ciała. Mamy nadzieję, że wspólne doświadczenie obecności Bożej oraz nauki Damiana Stayne'a przyniosą owoce dla naszej posługi kapłańskiej.

Chętnych do udziału w rekolekcjach prosimy o rejestrację poprzez formularz: 

Czytaj, słuchaj, oglądaj... Nowe seminaria formacyjne "Seminarium o Słuchaniu" oraz "Seminarium o Eliaszu i Elizeuszu" ukazały się nakładem wydawnictwa Fundacji Nowa Pięćdziesiątnica. 

Podręcznik Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w języku ukraińskim, został przygotowany z myślą o parafiach i wspólnotach, które chcą dzielić się Dobrą Nowiną z Braćmi i Siostrami ze wschodu. Do podręcznika zostały nagrane konferencje wideo.

Ważne linki:
Materiały wideo
 | Podrecznik uczestnika / довідник учасника

A. Spotkanie w małej grupie

Uczestnicy seminarium są zaproszeni do nawiązania nie tylko swojej osobistej relacji z Bogiem, ale też chrześcijańskich relacji między sobą. Ważne jest zbudowanie dobrych, przenikniętych miłością braterską relacji w małych grupkach i w całej wspólnocie. Odpowiedzialność za to zadanie spoczywa na animatorach grup.

Bóg jest wspólnotą Osób – Trójcą Świętą – w której wnętrzu stale od Osoby do Osoby przepływa święta, życiodajna miłość. Ta więź całkowitej jedności (pragnień serca i woli, zamysłów i działania) sprawia, że Bóg jest jeden. W tej miłości zrodziło się pragnienie powołania do istnienia człowieka i stworzenia dla niego tego świata.

Do Twojej wspólnoty przyszło wielu nowych ludzi i potrzebujecie przedstawić z czym wiąże się wstąpienie do wspólnoty? A może wspólnota przeżywa kryzys wewnętrzny?

Ekipa prowadząca Wspólnotowe Studium Ewangelii powinna liczyć ok. 6–16 osób. Wielkość zespołu dostosowujemy do liczby uczestników rekolekcji. Dobrze jest, gdy małe grupy liczą 8–10 osób (w tym
2 animatorów).

Za nami uroczyste obchody jubileuszu 40-lecia pierwszego Kongresu grup Odnowy w Duchu Świętym na Jasnej Górze, gdyż właśnie w 1983 roku w Bazylice Jasnogórskiej miało miejsce spotkanie, które po raz pierwszy zgromadziło wszystkich odpowiedzialnych za wspólnoty charyzmatyczne w Polsce. Więcej na temat tamtych wydarzeń przeczytamy w artykule Marka Nowickiego, a także we wspomnieniach, które w czasie obchodów Jubileuszu zaprezentował zebranym ks. Andrzej Grefkowicz.

Zeszyty Odnowy można znaleźć na: https://agappe.shop/strona-glowna/2245-zeszyty-odnowy-w-duchu-swietym-3-181-2023.html

Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła
i zwiastuje Twoje potężne czyny. (Ps 145,4)

Słowo Boże zapowiada nam to, że Ewangelia, o tym jak dobry jest Pan będzie biegła nieprzerwanie, aż do końca czasów, gdy sam Zwycięski Chrystus przyjdzie powtórnie.

SEMINARIUM O SŁUCHANIU
Katecheza 1. Bóg mówi do nas. Słowo Boże jest cudownym darem
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – Boży Syn. Bóg Ojciec, wskazując na Niego, mówi do nas „Jego słuchajcie”. Niech naszą odpowiedzią będzie udział w tym seminarium, które ma nam pomóc w uważnym słuchaniu naszego Pana i Zbawcy. Seminarium to składa się z kilku ważnych elementów. Pierwszym jest modlitwa do Ducha Świętego, którą rozpoczynamy każde spotkanie wspólnoty.

Podstawowa obietnica chrześcijańska
„Pan przymnażał im codziennie tych, którzy dostępowali zbawienia” (Dz 2, 47). To zdanie z Dziejów Apostolskich znakomicie oddaje stan świadomości pierwszych uczniów Jezusa tuż po Jego zmartwychwstaniu i po Zesłaniu Ducha Świętego w dzień Pięćdziesiątnicy. Kiedy do Apostołów dołączali nowi wyznawcy, nie mówiono, że dostąpili poprawy życiowego optymizmu, że zaczęli odważniej patrzeć w przyszłość albo że zyskali nowe relacje międzyludzkie.

Jezus uzdrawiał i uwalniał. Ludzie, którzy Go spotykali, doświadczali Jego działania. Jakie jest twoje doświadczenie? Jak Pan Jezus dziś zbawia ludzi uzależnionych?
Myślę, że nie różni się to niczym w kontekście całej historii zbawienia. Nadal jest tak, że jeśli tylko zapragniemy wolności i szczęścia, to one są bliżej, niż myślimy. Oczywiście XXI wiek zaproponował ludzkości bardzo wiele nowych sposobów utraty wolności.

Jak żyć? Jedni powiedzą: „Krótko”. Inni znowu: „Na pełnej petardzie”. Albo też: „Byle zdrówko było”. (Zdrówko to, swoją drogą, uważam prywatnie, że jest  imieniem najczęściej w Polsce czczonego bożka, bo to właśnie zdrowie jest w naszym społeczeństwie najwyższą wartością – czyli bogiem, ale to zostawmy na boku).

Najważniejsze Artykuły

Grid List

W mediach coraz częściej słyszymy o wspólnotach w kontekście nadużyć i nieprawidłowości, zaś rzadziej o dobru jakie wnoszą w życie Kościoła. Podczas Ogólnopolskiego Dnia Animatora i Lidera w Częstochowie Ojcowie Emil Smolana OP i Radosław Broniek OP podzielili się wiedzą i spostrzeżeniami nt. budowania zdrowej wspólnoty. Pozostałe konferencje można zobaczyć wykupując pakiet Zeszty Extra.

Ojciec Emil i Radosław na co dzień pracują w Dominikańskim Centum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.

WARTO ZOBACZYĆ: Najnowszy dokument Konferencji Episkopatu Polski: ,,KRYTERIA EKLEZJALNOŚCI WSPÓLNOT KATOLICKICH"

Wiele osób pytało nas, co symbolizuje logo CHARIS. Oto kilka wyjaśnień:

Niebieskie półkole po prawej stronie przedstawia zarówno świat, jak i płaszcz Maryi, która nas chroni. W sercu świata jest drzewo Krzyża, które nas zbawia. Płomień jest płomieniem Ducha Świętego; ma podpalić świat przez chrzest w Duchu, którego otrzymaliśmy. Jesteśmy przedstawieni ponad płomieniem w akcie uwielbienia, ożywionym przez różnobarwny płomień, wskazujący na powszechność kultur i języków reprezentowanych w Odnowie Charyzmatycznej rozprzestrzeniającej się na całym świecie.

Artykuł znajdziesz również w wersji papierowej Zeszytów Odnowy w Duchu Świętym 4/2021

Zapraszamy członków wspólnot na warsztaty o charyzmacie proroctwa, prowadzone przez świeckiego misjonarza i ewangelizatora Jude Antoine z Malezji. Warsztaty odbędą się w dniach: 29-30.04.2023 w Parafi pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Ślemieniu. Więcej informacji i zapisy można znaleźć na stronie internetowej.

judeslemien

Nadchodzące wydarzenia

Informacja o plikach cookie

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.