fbpx


1. eREO - Internetowe Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy

PRZEJDŹ DO MATERIAŁÓW UCZESTNIKA 
(Uwaga zapisy zamknięte, materiały tylko dla zalogowanych i zapisanych uczestników. Niebawem rekolekcje znajdą się w subskrypcjach)

Weź do ręki podręcznik dla uczestnika „Tajemnica wiary” i go przejrzyj, choćby tylko pobieżnie, aby wiedzieć, o czym mowa. Ten podręcznik celowo jest tak prosty – wręcz ascetyczny, ponieważ przygotowany jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z tego typu rekolekcjami. Często są to osoby, które nigdy w życiu nie czytały Słowa Bożego i nigdy nie zadawały sobie tak poważnych pytań. Dlatego prosta forma tego podręcznika ma swoje znaczenie.

Po pierwsze: Chodzi o to, aby nie zrażać uczestników, zbyt wielką ilością wymagań, treściami do przeczytania i rozważaniami, nadmiarem pytań itd. 
Po drugie: Chodzi o to, aby w centrum było Słowo Boże i modlitwa do Ducha Świętego, a nie ludzkie słowa, komentarze itp.
Trzeci, najważniejszy powód i świadomie zamierzony CEL to przeniesienie całej odpowiedzialności na zespół prowadzący REO, ponieważ o tym, jakie będą owoce tego seminarium decyduje zawsze duch, w jakim te rekolekcje są prowadzone. Wszystko zależy od tego, w jakim duchu treść Dobrej Nowiny jest:
■ głoszona (to zależy od głoszących katechezy) - w edycji internetowej przygotowaliśmy katechezy wideo
■ rozważana na spotkaniach małej grupki (to zależy od animatorów) - w edycji internetowej REO odbywa się we wspólnocie (grupy dzielenia w realu lub przez internet), za uczestników odpowiedzialność biorą konkretne wspólnoty - za wiedzą i błogosławieństwem koordynatorów diecezjalnych.
■ przyjmowana podczas modlitwy wspólnej (to zależy od diakonii uwielbienia) - w edycji internetowej REO kończy się spotkaniem ,,na żywo", gdzie wspólnie modlimy się o wylanie Ducha Świętego.

(opcjonalnie) PODRĘCZNIK UCZESTNIKA 2.0 + PODRĘCZNIK ANIMATOR (dla prowadzących grupki dzielenia) 

Seminarium zawiera:
- internetowe lub książkowe materiały dla uczestników (do wyboru)
- materiały dla animatorów
- materiały wideo
- seminarium posiada imprimatur, jest zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego

2. Studium Ewangelii Łukasza

PRZEJDŹ DO MATERIAŁÓW UCZESTNIKA

(uwaga, materiały zawierają 28 konferencji audio, rozważania znajdują się w podręczniku Wspólnotowe Studium Ewangelii Łukasza!)

Biblii nie wystarczy przeczytać. Nawet bardzo uważna lektura może być bezowocna dla naszego życia. Poznawanie Ewangelii to rozważanie – z pomocą Ducha Świętego – Słów Jezusa Chrystusa i zgłębianie sensu Jego czynów, po to by nawiązać z Nim osobistą więź. Zachęcamy Cię do studium Ewangelii, ponieważ mówiąc wprost:
■ to jedyny środek (jak np. „słownik”), aby zacząć osobistą rozmowę z Bogiem, aby nauczyć się Go słuchać (Mk 4,9);
■ to szansa, aby Boga poznać i nawiązać z Nim relację przyjaźni już teraz (J 1,18; Łk 8,21; J 15,14–15);
■ to słuchanie Jezusa (i naśladowanie Go) jest drogą, która prowadzi do nieba (J 14,6).

Jeżeli doświadczyłeś już spotkania z Bogiem, np. podczas: Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy (REO), Seminarium Odnowy Wiary (SOW), na kursie „Nowe Życie” lub „Filip”, to sam już wiesz, że Bóg jest Osobą, z którą możesz wejść w kontakt. Nie wiem, jak do Ciebie przyszedł Bóg, co zrobił, co powiedział, jak Cię dotknął, ale najważniejszego nie muszę Ci tłumaczyć: że On jest Kimś prawdziwym, realnym, choć niewidzialnym. To jeszcze nie jest żadna znajomość ani przyjaźń, ale już wiesz, że ta Osoba naprawdę istnieje. Wiesz, że Bóg chce Cię spotykać, chce z Tobą być, rozmawiać i poprowadzić Cię do swego Królestwa. Więcej – Ty też tego chcesz (!), ponieważ masz doświadczenie przyjścia i działania Ducha Świętego!

Obecność Boga w naszym wnętrzu jest tak zachwycająca, że pociąga nas ku Niemu i budzi pragnienie nieba! Masz to, czego trzeba, by wyruszyć w drogę z Jezusem Chrystusem, by rozpocząć Studium Ewangelii.

Najbliższe WSEŁ - start 3 X 2020 (zapisy otwarte do lutego). Czas trwania 26 tygodni. Co tydzień nowa konferencja.

ZAPISZ SIĘ
Seminarium zawiera:
- internetowe lub książkowe materiały dla uczestników (do wyboru)
- materiały audio i wideo (24 katechezy)
- seminarium posiada imprimatur oraz pozytywną opinię biblisty - jest zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego

3. Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego
To rekolekcje głoszone od wielu lat we wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym. Mają one swoje własne nazwy i dotyczą uzdrowienia różnych sfer życia człowieka. Niektóre są prowadzone podczas wakacyjnych wyjazdów wspólnoty (8–14 dni). Mogą też odbywać się w ramach cotygodniowych modlitewno-formacyjnych spotkań i wtedy trwają ok. 9–11 tygodni.
Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego „Effatha”, które proponujemy, jest tym pierwszym podstawowym seminarium uzdrowienia, poprzedza wszystkie inne, ale żadnego z nich nie zastępuje. Głównym jego celem jest prześwietlenie różnych części naszego duchowego organizmu i poznanie, w jakiej przestrzeni należy szukać przyczyn trapiących nas problemów. W każdym tygodniu skupiamy uwagę na jednej tylko (za każdym razem innej) dziedzinie naszego życia. Głoszący katechezę omówi ją tylko ogólnie, ukazując tę rzeczywistość i występujące w niej zależności w Bożym świetle. Natomiast uczestnik rekolekcji powinien przyjrzeć się dokładnie swojej osobistej sytuacji, zobaczyć ją w świetle Bożego Słowa i porozmawiać o swoich problemach z Jezusem (w czasie codziennych rozważań). Nie należy spodziewać się, że po jednym tygodniu proces uzdrowienia zostanie zakończony (chociaż Bóg jeden wie, co z tym zrobi). Na pewno można w tym czasie odkryć, czy akurat ta sfera naszego życia potrzebuje szczególnej troski i uwagi. Wtedy dobrze jest pojechać na seminarium uzdrowienia dotyczące tej właśnie sfery. W różnych domach rekolekcyjnych (np. w Magdalence, Dobrym Mieście i innych) i niemal w każdej diecezji od lat prowadzone są bardzo dobre seminaria poświęcone jednej konkretnej dziedzinie, jak np. Seminarium Uzdrowienia Wspomnień.

Seminarium ma charakter otwarty, można zapisać się na nie w każdej chwili, można je odbyć samodzielnie lub w porozumieniu z całą wspólnotą. Seminarium nie ma charakteru psychoterapii, nie wymaga pomocy towarzysza duchowego. Zalecamy, aby przeżywać formacje w grupkach dzielenia, we wspólnocie . Liderzy, którzy biorą duchową odpowiedzialność za swoją wspólnotę powinni uzgodnić udział w seminarium ze swoimi koordynatorami diecezjalnymi tak, aby zachować specyfikę formacyjną właściwą dla danej diecezji. Osoby, które korzystają z pomocy egzorcysty lub terapeuty powinny wcześniej uzgodnić swój udział.


UZYSKAJ DOSTĘP DO FILMÓW (ponad 10h konferencji)
UZYSKAJ DOSTĘP DO e-MATERIAŁÓW UCZESTNIKA lub KUP KSIĄŻKĘ (chwilowo brak na magazynie)
W skład całego seminarium wchodzą:

- internetowe lub książkowe materiały dla uczestników (do wyboru)
- materiały audio i wideo (10 katechez)
Uwaga! Seminarium jest zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego, posiada imprimatur oraz dodatkowo: pozytywną opinię prof. psychiatrii

 4. Szkoła Proroków
Niniejszy konspekt stworzony na potrzeby warsztatów o charyzmacie prorockim zawiera materiały, dzięki którym uczestnik może nie tylko przypomnieć sobie podane na rekolekcjach treści, ale również może samodzielnie przestudiować podane zagadnienia, bądź poszerzać swoją wiedzę o podane lektury. Uczestnik warsztatów formacyjnych może śmiało wykorzystać ten konspekt do indywidualnej pracy i przygotowania się do kolejnych spotkań, a dzięki zgromadzonym notatkom rozwijać zamieszczone w nim tematy. Konspekt oczywiście nie wyczerpuje omawianego zagadnienia charyzmatu proroctwa. Zamysłem autora podręcznika i katechez jest przede wszystkim uporządkowanie wiedzy i praktyki posługi charyzmatycznej z danej dziedziny, w duchu katolickiej ortodoksji.

PRZEJDŹ DO SKLEPU
KSIĄŻKA + MATERIAŁY AUDIO

Materiały zawierają:

- 8 katechez audio
- książka do prowadzenia / uczestniczenia w warsztatach posługi prorockiej
- seminarium jest zgodne z nauczaniem Kościoła katolickiego posiada imprimatur

Twoje konto w Bibliotece Formacji

Nie masz aktywnych subskrypcji

Dostępne subskrypcje

Dostęp do 10 filmów formacyjnych przygotowanych dla uczestników Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego.
Średni czas trwania jednego filmu to ok. 1h 10min.

Dostęp (odczyt) do materiałów formacyjnych przygotowanych na potrzeby Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego. W skład materiałów wchodzi Wstęp do SUW (jak dobrze przeżyć seminarium) oraz rozważania na każdy dzień (10 tyg,) dostosowane do konferencji wideo.

Biblioteka formacji
Mija 50 lat od pojawienia się nowych ruchów charyzmatycznych w Kościele katolickim. Charyzmaty, o których czytamy w Biblii, zaczęły występować na...
To tytułowe zdanie stało się hasłem reklamowym naszej poradni małżeńskiej. Któregoś dnia jedna z osób przechodzących koło samochodu, na którego...
„Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu” (2 Kor 4,1) Pewnego wieczoru w Londynie dwóch mężczyzn...
Ewangelie i Listy Apostolskie uczą, że braterskie napominanie w relacjach między chrześcijanami jest czymś właściwym, a nawet w większości...
I - otwartość na Ducha Świętego , tzn. pozwolić Mu się pochwycić i prowadzić (kryterium, które jest zasadnicze do rozeznawania, na ile jestem...
Newsy
Dziękujemy za zainteresowanie spotkaniem. transmisję możemy obejrzeć bezpłatnie na https://dobremedia.org
Dzisiaj w Częstochowie miało miejsce spotkanie zespołu inicjującego powstanie Krajowych Służb Komunii CHARIS (CNSC). Spotkaniu przewodniczył bp...
W Lublinie odbyły się pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty Projekt Woda Żywa . Celem warsztatów było przygotowanie wspólnot Odnowy do prowadzenia...
W piątek i w sobotę 19-20 czerwca 2020r. w Borzęcinie Dużym odbyło się spotkanie Krajowego Zespołu Koordynatorów (KZK) Katolickiej Odnowy w Duchu...
Aktualizacja (zapisy na seminarium bedą odbywać się przez Bibliotekę formacji) Zapraszamy serdecznie do postawienia kolejnego kroku wiary, jakim...