Wiele osób pytało nas, co symbolizuje logo CHARIS. Oto kilka wyjaśnień:

Niebieskie półkole po prawej stronie przedstawia zarówno świat, jak i płaszcz Maryi, która nas chroni. W sercu świata jest drzewo Krzyża, które nas zbawia. Płomień jest płomieniem Ducha Świętego; ma podpalić świat przez chrzest w Duchu, którego otrzymaliśmy. Jesteśmy przedstawieni ponad płomieniem w akcie uwielbienia, ożywionym przez różnobarwny płomień, wskazujący na powszechność kultur i języków reprezentowanych w Odnowie Charyzmatycznej rozprzestrzeniającej się na całym świecie.

Artykuł znajdziesz również w wersji papierowej Zeszytów Odnowy w Duchu Świętym 4/2021

Wychodzę z przekonania podzielanego przez nas wszystkich i często powtarzanego przez papieża Franciszka, że Katolicka Odnowa Charyzmatyczna jest „strumieniem łaski dla całego Kościoła”. Jeśli Odnowa Charyzmatyczna jest strumieniem łaski dla całego Kościoła, mamy obowiązek wyjaśnić sobie i Kościołowi, na czym polega ten strumień łaski i dlaczego jest on przeznaczony i konieczny dla całego Kościoła. Krótko mówiąc, wyjaśnić, kim jesteśmy i co oferujemy – lepiej, co Bóg oferuje – Kościołowi przez ten strumień łaski.

Artykuł znajdziesz również w wersji papierowej Zeszytów Odnowy w Duchu Świętym 4/2021


Warning: strtotime(): Epoch doesn't fit in a PHP integer in /home/odnowaorg/domains/odnowa.org/public_html/administrator/components/com_eventbooking/libraries/rad/bootstrap.php on line 12