Internetowa Szkoła Proroków - etap 1

Diakonia Prorocka
Typografia
  • Mniejsza Mała Średnia Duża Największa
  • Domyślnie Helvetica Segoe Georgia Times

Internetowa Szkoła Proroków to propozycja dla wszystkich osób formujących się we wspólnotach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. Z pewnością jest to obowiązkowa pozycja dla osób odpowiedzialnych (liderów, animatorów, księży), które na co dzień rozeznają do czego zaprasza ich Duch Święty. To również propozycja dla osób, które posługują charyzmatem proroctwa, tworzą diakonie prorockie lub zajmują się formacją wewnątrz diakonii. To w końcu propozycja dla wszystkich osób, które mają doświadczenie chrztu w Duchu Świętym.

Charyzmaty są darmo danymi darami łaski do budowania wspólnoty i Kościoła, nie można na nie ani zasłużyć, ani nie można ich wypracować. Tym bardziej nie można stać się prorokiem po odbyciu Internetowej Szkoły Proroka. Szkoła Proroków pomoże nam określić kim jest prawdziwy prorok, na czym polega Jego posługa we wspólnocie oraz pomoże rozeznać dar proroctwa.

Szkoła Proroków kładzie szczególny nacisk na praktyczne wykorzystanie zawartych treści. Formacja dla całej wspólnoty pomoże zbudować jedność, uporządkuje wiedzę o charyzmacie prorockim, pomoże się otworzyć na ten dar we wspólnocie. Szkoła Proroków może być również doskonałym uzupełnieniem Seminarium o Wspólnocie. 

Głoszącym jest ks. Mateusz Kicka, prezbiter diec. zamojsko-lubaczowskiej, autor wielu książek o proroctwie, rekolekcjonista, zaangażowany we wspólnotę Mamre, posługuje również w Odnowie oraz we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca.


Propozycje katechez
Internetowa Szkoła Proroka - Etap 1

na
Agappe.TVdostęp bezpłatny

1. Kim jest biblijny prorok?
ks. Mateusz Kicka

2. Charyzmat proroctwa
ks. Mateusz Kicka

3. Funkcja proroka we wspólnocie
ks. Mateusz Kicka

4. Rozeznawanie proroctw i proroków
ks. Mateusz Kicka

5. Formacja proroka i wspólnoty
ks. Mateusz Kicka

6. Q&A
ks. Mateusz Kicka

Podręcznik uczestnika do Seminarium znajduje się w sklepie agappe.shop
(koszt 10zł do kupienia również w wersji pdf):

https://bit.ly/3sHjkqI