Krajowy Zespół Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym

Blog
Typografia
 • Mniejsza Mała Średnia Duża Największa
 • Domyślnie Helvetica Segoe Georgia Times

Krajowy Zespół Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce przez lata z sukcesami na zewnątrz reprezentowała ,,Fundacja Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce" (KRS 0000218004). Fundacja ma swoją siedzibę w Magdalence i historycznie związana jest z początkami Odnowy w Duchu Świętym w naszym kraju, a także związana jest z osobą znanego wszystkim ks. Andrzeja Grefkowicza. Do tej pory Fundacja zajmowała się organizacją Ogólnopolskich Czuwań Katolickiej Odnowy w Polsce oraz wspieraniem diakonii krajowych. Fundacja nie posiada działalności gospodarczej i ściśle związana jest z działalnością CF Wieczernik oraz ze środowiskiem Magdalenki.

W związku z licznymi przemianami w tym koniecznością nagłego przejęcia odpowiedzialności nad Zeszytami Odnowy w Duchu Świętym, usystematyzowania nowych regulacji prawnych, a także kryzysem jaki wywołał COVID-19, tymczasowo pieczę nad sprawami krajowymi przejęła Fundacja Nowa Pięćdziesiątnica powołana w 2018 roku przez Abp Stanisława Budzika - Metrolopolitę Lubelskiego. Fundacja zakorzeniona jest w archidiecezji lubelskiej i w swoich statutach przewiduje wspieranie działań ogólnopolskich i wspieranie Fundacji KZK, co odczytujemy jako proroczy znak, który został ukonstytuowany na długo przez kryzysem.

Obecnie trwają pracę nad powołaniem Stowarzyszenia Krajowego Zespołu Koordynatorów Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce przez Konferencje Episkopatu Polski. Wygaszamy udział Fundacji KZK w odpowiedzialności za dzieła prowadzone w Polsce i przenosimy trud odpowiedzialności na Fundację Nowa Pięćdziesiątnica, aby w odpowiednim czasie przenieść wypracowane dzieła na Stowarzyszenie powołane przez KEP.

Zabieg ten ma na celu:
- pomoc koordynacjom diecezjalnym w wypełnianiu ich misji,
- sprostanie wyzwaniom jakie niosą obecne czasy,
- zakorzenienie Odnowy w Kościele w Polsce,
- uratowanie dziedzictwa wypracowanego przez lata przez naszych poprzedników np. Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym i in.
- skuteczne podejmowanie zobowiązań płynących z odpowiedzialności jakie stawiane są przed Radą KZK i Przewodniczącymi.

 

Top Bloggers

 • Sample avatar

  Christian Hardy

  Joomla! core

 • Sample avatar

  Agnes Payne

  Joomlart's Co-Founder

 • Sample avatar

  Christian Hardy

  UberTheme's CEO