W Lublinie odbyły się pierwsze Ogólnopolskie Warsztaty Projekt Woda Żywa. Celem warsztatów było przygotowanie wspólnot Odnowy do prowadzenia formacji bierzmowanych.

Zwykłe podręczniki do katechezy powstają na styku środowiska katolickich uczelni i wydziałów katechetycznych kurii. Poruszają wszystkie tematy ujęte w programie nauczania, odznaczają się precyzją języka i są mocno osadzone w najnowszej bibliografii. Kurs dla bierzmowanych Woda Żywa kształtował się przez 10 lat. Środowisko, w którym się rodził i dojrzewał, tworzyły: wspólna modlitwa, praktyka głoszenia Ewangelii oraz wrażliwość wobec życia i problemów młodych. Kurs Woda Żywa został stworzony z wiarą i zapałem ewangelizacyjnym młodych ludzi inspirowanych przez Ducha Świętego. Został oparty o wieloletnie doświadczenie pracy z młodymi oraz zainspirowany metodami Szkół Nowej Ewangelizacji. 

Tym zapałem w ostatni weekend dzieliła się Wspólnota Odnowy Jordan, która na co dzień formuje się przy parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie. Warsztaty zostały zaadresowane do wspólnot Odnowy w Duchu Świętym, które podejmując trud ewangelizacji wspierają duszpasterzy w przygotowaniu młodych do bierzmowania.

Spotkanie w Auli Caritas Archidiecezji Lubelskiej zainaugurował Arcybiskup Stanisław Budzik - Metropolita Lubelski, który przywitał zgromadzonych gości: koordynatorów diecezjalnych Odnowy oraz osoby z innych środowisk ewangelizacyjnych zainteresowanych formacją młodych. Eucharystii przewodniczył bp Józef Wróbel - biskup pomocniczy diec. lubelskiej. W czasie spotkania młodzi ze wspólnoty Jordan dzielili się świadectwem w jaki sposób przygotowują młodych, nie zabrakło również warsztatów i konferencji. Namacalnym owocem działalności projektu jest fakt, że co roku do wspólnoty wstępują nowi członkowie, a wspólnota jest ciągle młoda. Projekt od pewnego czasu rozszerza się w diecezji lubelskiej pośród wspólnot Odnowy i innych ruchów. Wspólnoty, które wchodzą w projekt nie mogą już mówić, że ,,bierzmowanie jest pożegnaniem z Kościołem". Podręczniki Woda Żywa dostępne są w naszym sklepie internetowym: https://agappe.shop/32-formacja-bierzmowanych


Warning: strtotime(): Epoch doesn't fit in a PHP integer in /home/odnowaorg/domains/odnowa.org/public_html/administrator/components/com_eventbooking/libraries/rad/bootstrap.php on line 12