fbpx

SOR - Służba Odnowy Rodzinom

Zapraszamy na spotkanie osoby, które posługują małżeństwom i rodzinom w ramach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.
Spotkanie odbędzie się zaraz po zakończeniu XXV Ogólnopolskiego Czuwania Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym - 25 września 2021r.

Cel spotkania:
- budowanie jedności oraz wspólna służba małżeństwom i rodzinom;
- wspólna modlitwa i wymiana doświadczeń;
- zaproszenie do współtworzenia wakacyjnych rekolekcji charyzmatycznych w Licheniu (przełom czerwca i lipca 2022r.);

Służba Odnowy Rodzinom (SOR) może urzeczywistnić we wspólnej posłudze w jedności dla ok. 400 małżeństw w Licheniu w dn. 30.06 - 03.07.2022r. Organizujemy rekolekcje charyzmatyczne dla małżeństw i dzieci, podczas których posługujący na rzecz małżeństw w diecezjach będą mogli dzielić się swoim doświadczeniem tworząc własne bloki i warsztaty. 

W ramach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce jest wiele osób i grup, które w swoim zapale ewangelizacyjnym w obrębie własnej diecezji, dekanatu lub parafii udzielają się na rzecz małżeństwa i rodziny. Są one bez wątpienia darem Ducha Świętego, który udziela rodzinom wsparcia i charyzmatu odnowy. Do tworzenia takich zrzeszeń zachęca Adhortacja apostolska Familiaris consortio, uznając troskę o nie jako ważne zadanie duszpasterstwa rodzin (FC 72).  Rodziny same w sobie są już Kościołem Domowym, ale potrzebują też szerszych grup, które służyłyby rodzinie wielorakim wsparciem i pozwalały lepiej się rozwijać i stawać się podmiotem ewangelizacji.

W duchu powołanej przez Papieża Franciszka Służby Charis, w ramach Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce pragniemy podjąć dzieło, które nazwaliśmy SOR - Służba Odnowy Rodzinom.

W ramach SOR chcemy posługiwać małżeństwom i rodzinom wykorzystując, pomysły, inicjatywy, otrzymane dary i charyzmaty, którymi już posługujemy w ramach swoich wspólnot diecezjalnych i parafialnych. W ten sposób chcemy wziąć w obronę instytucję małżeństwa i rodziny, które ewidentnie stały się przedmiotem wielorakich ataków. 

Pragniemy stanąć w jedności, aby poprzez formację i modlitwę wstawienniczą wzmacniać rodziny i rozpalać w nich charyzmat miłości. Zauważamy bowiem, że tego najbardziej potrzeba współczesnym rodzinom, aby trwały na dobre i złe we wzajemnej miłości.

W wymiarze krajowym SOR ma na celu koordynację i jednoczenie środowiska Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w dziele posługi małżeństwom i rodzinom. Jesteśmy przekonani, że dobre zagospodarowanie już posiadanego doświadczenia poszczególnych osób, wspólnot i grup modlitewnych przyczyni się do tego, aby Strumień Łaski Ducha Świętego rozlewał się do osób i miejsc które tego współcześnie najbardziej potrzebują.

Zauważamy bowiem jak wielkim bogactwem Kościoła i Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym są te osoby, które realizują powołanie do życia w małżeństwie i rodzinie.

Jest to ogromny potencjał ewangelizacyjny, który należy dobrze ukierunkować i spożytkować. Przyjmujemy, że głównym zadaniem wszystkich zaproszonych do SOR jest to, aby swoją posługą i posiadanymi charyzmatami ożywiać i wzmacniać małżeństwa i rodziny poprzez zdrową formację oraz modlitwę za siebie nawzajem w mocy Ducha Świetego.

Najbliższą okazją do wspólnej modlitwy, zapoznania się miedzy sobą oraz zaprezentowania posług, które podejmujemy w diecezjach będzie Ogólnopolskie Czuwanie na Jasnej Górze. Bardzo liczymy na obecność bowiem dalszej perspektywie w ramach SOR-u chcemy zorganizować Weekendowe Ogólnopolskie rekolekcje dla małżeństw i rodzin w Licheniu. 

Te Rekolekcje mają być propozycją dla wszystkich osób którzy potrzebują SOR-u. Te rekolekcje mają ratować to co umiera, wzmacniać to co jest słabe i ożywiać miłość. 

Chcemy, aby w te rekolekcje mogły zaangażować się jako posługujący, osoby z różnych części Polski, dlatego planujemy podzielić je na kilka bloków tematycznych. Małżeństwa chętne do posługi będą odpowiedzialne za dany blok tematyczny tj. konferencję, dyskusję, modlitwę itp..

Uczestnicy rekolekcji będą mogli zapisać się na dany blok tematyczny, który będzie ich najbardziej interesował. W ten sposób będziemy mogli wspólnie zorganizować wydarzenie o bardzo szerokim zakresie tematycznym.

Chodzi o to, aby oprócz wspólnych punktów rekolekcji jakimi będą np.. Msza Święta z konferencją, uwielbienie czy modlitwa o uzdrowienie, o wylanie Ducha Świetego dać ludziom konkretną dawkę formacji, uwzględniając odbiorców. Inne bowiem są problemy małżeństw młodych, inne starszych, jeszcze inne bezdzietnych i takich które mają dzieci, a jeszcze inne takich których dzieci już zostały odchowane.

Chodzi o to aby można było podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, świadectwem z konkretnymi osobami które tego potrzebują.

Np.: 

  1. Małżeństwa i rodziny  w kryzysie
  2. Małżeństwa oczekujące potomstwa
  3. Małżeństwa z małymi dziećmi 
  4. Małżeństwa i Rodziny zmagające się z ciężką chorobą 
  5. Małżeństwa wychowujące nastolatków 

Ufamy, że nakreślone wyżej pomysły są inspirowane Duchem Świętym który pragnie jedności i zaprasza nas do wspólnego działania na rzecz małżeństw i rodzin. Liczymy na Wasze konstruktywne podpowiedzi i współpracę w mocy Ducha Świetego w dziele ewangelizacji.

Uwaga!
dla małżeństw z dziećmi mamy możliwość udostępnienia pokoi 4 i 5 osobowych, prosimy o kontakt indywidualny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły wydarzenia

Data 25-08-2021 17:00
Zakończenie wydarzenia 25-09-2021 21:00
Dostępne miejsca 66
Zakończenie rejestracji przez internet 21-09-2021 12:00
Cena / os. cena zależna od wybranej opcji
Miejsce Dom św. Kaspra, Częstochowa
Kategorie Wydarzenia krajowe

Rejestracja na to wydarzenie została zakończona.

Biblioteka formacji
Miłość zwycięska Człowiek chce wyzwolić się i innych ze zła, ale nie potrafi. Gdy zwalcza zło złem, pojawia się spirala odwetu, nienawiści, która...
Pokora – pycha CZYM JEST POKORA ? Pokora to ukierunkowanie pędu do wielkości. W naturze, którą otrzymaliśmy od Stwórcy, mamy złożony pęd do...
Mija 50 lat od pojawienia się nowych ruchów charyzmatycznych w Kościele katolickim. Charyzmaty, o których czytamy w Biblii, zaczęły występować na...
To tytułowe zdanie stało się hasłem reklamowym naszej poradni małżeńskiej. Któregoś dnia jedna z osób przechodzących koło samochodu, na którego...
„Przeto oddani posługiwaniu zleconemu nam przez miłosierdzie, nie upadamy na duchu” (2 Kor 4,1) Pewnego wieczoru w Londynie dwóch mężczyzn...
Newsy
O czym warto pamiętać tej jesieni i jakie propozycje przygotował dla nas Krajowy Zespół Koordynatorów? Zbliża się nowy rok formacyjny....
XXV Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym będzie inne niż zwykle. Tym razem spotykamy się u stóp Jasnej Góry pod koniec...
W dniach 11-12 czerwca 2021r. diecezjalni koordynatorzy Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zgromadzili się w Częstochowie, aby pochylić się nad...
W czwartek 13 maja 2021r. zmarł śp. Zbigniew Lityński . Wielki człowiek, wieloletni Przyjaciel K atolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Twórca...
Kochani, w związku z niepewną sytuacją pandemiczną podjęliśmy decyzję o przesunięciu majowego czuwania na 25 września. Ufamy, że wrzesień pozwoli...