Narzędzia
Typografia
  • Mniejsza Mała Średnia Duża Największa
  • Domyślnie Helvetica Segoe Georgia Times

Jako duszpasterz parafialny Odnowy, a potem członek Rady Koordynacji, następnie dyrektor Lubelskiej Szkoły Ewangelizacji od samego początku zdawałem sobie sprawę, że kluczem do sukcesu jest myślenie o ewangelizacji z wizją jej końca.

Bo jeżeli na początku nie wezmę pod uwagę tego, co przede mną, to później mnie to zatrzyma albo tak utrudni życie, że nie dobiegnę do mety. Metodą Jezusa było budowanie mocnej ekipy, która będzie formowała kolejne pokolenia apostołów. Żeby to się udało, niezbędnym były wspólne wartości i jasne zasady. By stworzyć środowisko zdrowego wzrostu – fundamentem było życie w łasce uświęcającej, tzn. w Duchu Świętym. Wydawało mi się, że jest to oczywiste dla ruchu charyzmatycznego, ale w praktyce takie nie było.

Pamiętam rok, w którym przez zespół muzyczny przewinęło się ok. 50 osób, z których zostało na stałe tylko kilka. Czymś nie do przeskoczenia była zasada, że jeżeli uwielbiamy, to w stanie łaski. Zasada ta była nie do zaakceptowania dla większości wierzących muzyków, a nawet dla wielu księży, którzy uważali, że przesadzam i się czepiam. Okazało się, że na dłuższą metę to właśnie systematyczne życie w Łasce, a nie same talenty, było gwarantem wytrwania i wzrostu we wspólnocie.

Mam nadzieję, że to świadectwo i artykuły, które przeczytasz w najnowszym numerze, pomogą Ci ugruntować się w tym, że jedyną słuszną drogą dla Ciebie i Twojej wspólnoty jest życie w Łasce, czyli w Duchu Świętym.

ks. Krzysztof Krzaczek
redaktor naczelny


 Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym to oficjalne pismo formacyjne Katolickiej Odnowy w Polsce.

KUP KWARTALNIK 

Odwiedzając różne wspólnoty z całej Polski, usłyszeć można odmieniane przez wszystkie przypadki słowo „kryzys”. Odnowa jest w kryzysie, Kościół kryzysuje etc. Ironizując, można by powiedzieć, że tego typu zwroty padają ostatnio w Odnowie równie często, co: „Przyjdź, Duchu Święty!”

Powiązane Zeszyty Odnowy w Duchu Świętym nr 2 (177) 2022